Benfika překvapivě podlehla béčku Třebíče

Ve středeční dohrávce 2. kola krajské východní skupiny I. A třídy ztratila rezerva FC Žďár první body v sezoně. Béčku Třebíče naše juniorka podlehla těsně 0:1.

FC ŽĎÁR B – HFK TŘEBÍČ B 0:1

Soupeř z Třebíče přijel s velmi mladým, ale za to rychlým a důrazným týmem. Celá první půle nabídla v podstatě stejný obrázek. Rezerva Žďáru tlačila soupeře až k jeho šestnáctce, ale chyběl nám klid v zakončení. Postupně se do šancí dostali Janů, Kunstmüller a Mario Filippi, ale brankář hostů vše pochytal, nebo chyběla přesnost. Soupeř důrazně bránil a vyrážel do rychlých a nebezpečných brejků. Naše obrana však hrála velmi spolehlivě a všechny akce soupeře zachytávala ještě před zakončením.

Druhá půle přinesla podobný obrázek, jen šancí už naši borci neměli tolik. Přesto si vypracovali dvě gólové příležitosti. Nejprve v 60. minutě Kunstmüller zakončoval nad bránu, o pět minut později pak Mašek z voleje těsně minul. V 72. minutě hosté z ojedinělého rohu dostali míč do našeho vápna, útočník Třebíče se zády navalil na Gančeva, ten mu uhnul a sudí k údivu všech zapískal penaltu. Pecka ji bohužel s přehledem proměnil. Aby toho nebylo málo, tak o tři minuty později dostal kapitán FC Žďár Zdeněk Peňáz druhou žlutou kartu a musel jít předčasně pod sprchy. I v deseti jsme se tlačili do hostujícího vápna a měli několik závarů, vyrovnávací gól jsme bohužel vstřelit nedokázali.

Už tuto sobotu čeká na Benfiku derby s juniorkou Vrchoviny, kde bude určitě chtít napravit dnešní zaváhání.

Gól: 72. Pecka (PK). Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 3:4. ČK: 1:0 (78. Z Peňáz). Diváci: 100. Poločas: 0:0.
FC Žďár B: Hajný – Z. Peňáz, T. Peňáz, Gančev, P. Ločárek - T. Ločárek, Mašek, Musil, Janů - Kunstmüller, M. Filippi.