Benfika porazila lídra soutěže!

V sobotu 31. srpna jsme přivítali na Bouchalkách lídra skupiny, mužstvo Dukovan. Zatímco soupeř do tohoto zápasu neztratil ani bod, my se v každém utkání potýkáme s nedostatkem hráčů, z různých důvodů.

Žďár n. S. B - Dukovany 2:0 (0:0)

Branky: 69.Havlík, 85.Kunstmüller

Sestava: Sáblík - Sláma B., Machatka, Růžička F., Havlík - Peňáz Z., Musil, Švoma (63.Potocký), Frieb - Kunstmüller, Sláma L. (81.Palán)

Tentokrát jsme nastoupili v konsolidované sestavě a na naší hře to bylo od začátku vidět. Od prvních minut jsme hráli aktivní kombinační fotbal a tlačili se před bránu soupeře. První šance přišla v 8.minutě, kdy se na hranici vápna uvolnil Kunstmüller, ale jeho vynikající technickou střelu skvěle vyrazil na roh hostující gólman. Do další šance jsme se dostali v 18.minutě, ale střelu L.Slámy gólman opět zneškodnil. Ve 24.minutě se do šance dostali hosté, kdy po rohovém kopu a odraženém bylónu poslali centr do vápna a hostující hráč hlavou překonal Sáblíka. Gól však nebyl uznán kvůli odmávanému ofsajdu. Do další šance jsme se dostali ve 35.minutě, ale hlavičku Z.Peňáze opět výborně kryl hostující brankář. Ten v další stoprocentní šanci vychytal ještě L.Slámu těsně před poločasem.

Do druhé půlky jsme vstoupili s cílem hrát nadále aktivní fotbal a proměnit šance. V této fázi utkání jsme byli jasně lepším mužstvem a bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří vstřelit gól. To se stalo v 69.minutě, kdy po rychlé akci a přesném centru Z.Peňáze prodloužil balón na zadní tyč Potocký a Havlík dorazil do odkryté brány - 1:0. I nadále jsme hráli aktivní fotbal, ale hosté se s prohrou nechtěli smířit a snažili se o vyrovnání. V těchto minutách to byl spíše boj, ale výborným nasazením jsme soupeře do šancí nepouštěli. Naopak v 85.minutě výborně prodloužil balón Palán a Kunstmüller si ho navedl na hranici šestnáctky, doslova si pohrál s hostujícím obráncem a parádní střelou do šibenice zvýšil naše vedení - 2:0. Po té se hosté dostali do první vážné šance ve druhé půli, ale hostující hráč z výborné pozice ve vápně přestřelil Sáblíkovu branku. Konec zápasu jsme si již pohlídali a dotáhli ho k zasloužené výhře.

Komentář: Dnes jsme odehráli těžké utkání se soupeřem, se kterým se nám dlouhodobě výsledkově nedařilo. Dnes to byl však úplně jiný zápas a od začátku do konce jsme byli lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli. Naším nejlepším hráčem byl dnes Robin Kunstmüller.

K příštímu utkání zajíždíme v neděli 8.9. na horkou půdu nováčka z Počítek, začátek utkání je v 16.00 hodin.