Béčko zlomilo odpor Budišova ve druhé půli!

V sobotu jsme přivítali na Bouchalkách mužstvo Budišova. Čekali jsme těžké utkání a to se také potvrdilo. Hosté poučení z jarního debaklu, kdy si od nás odvezli pětigólový příděl, přijeli tentokrát s cílem bránit a pokusit se vstřelit gól z brejku.

Žďár nad Sázavou B – Budišov-Nárameč  2:0(0:0)

Branky: 54.Henzl, 81.Peňáz T.

Sestava: Svoboda – Peňáz Z., Peňáz T., Růžička F., Havlík(Sláma L.) – Machatka, Růžička O.(58.Musil) – Lukáš(83.Bulíček), Švoma(46.Kunstmuller), Sláma B. – Henzl(83.Baránek)

Od začátku jsme drželi míč na svých kopačkách, snažili se kombinovat a přejít přes houževnatou obranu soupeře. Do první šance se dostal v 15.minutě Henzl, ale míč poslal pouze do náruče hostujícího brankáře. Další velká šance přišla ve 30.minutě, kdy se skvěle uvolnil Švoma, obešel dva hráče a  jeho tvrdá střela se odrazila od břevna před brankovou čáru hostující brány. O pět minut později se do další stoprocentní šance dostal Henzl, ale jeho střelu opět zneškodnil hostující brankář. Hosté se do veliké šance dostali ve 40. minutě, ale skvělým zákrokem nás podržel Svoboda.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem rozhodnout utkání pro sebe. Od začátku jsme soupeře zatlačili před jeho bránu a snažili se vstřelit gól. To se povedlo v 54.minutě, kdy se na vápně skvěle uvolnil Henzl a přesnou střelou k tyči obstřelil golmana – 1:0. Hosté se však nevzdali a v 60.minutě se dostali hned do dvojnásobné šance, kdy první střelu vyrazil Svoboda a následnou dorážku do odkryté brány poslal hostující útočník nad naši bránu. Na naše kopačky se v té době začala vkrádat nejistota a strach o výsledek, byli jsme velice nepřesní v rozehrávce a kazili spoustu přihrávek. Hosté se tak dostali do další šance, ale znovu zasáhl dnes stoprocentní Svoboda. V 81.minutě zachytil hostující rozehrávku Musil, poslal míč dopředu na Libora Slámu, ten skvěle viděl volného Tomáše Peňáze, který v samostatném úniku nedal hostujícímu brankáři šanci a přesnou střelou k tyči pojistil náš výsledek – 2:0.