FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Béčko vyhrálo okresní derby v Moravci!

V neděli 29. dubna jsme za nádherného letního počasí zajížděli k derby utkání na hřiště Moravce.

Moravec - Žďár n. S. B 1:3 (0:2)

 
Branky: 67.Juračka - 28.Machatka, 39.Janů, 81.Musil 
Sestava: Hajný - Peňáz T., Růžička(89.Poul), Machatka, Bulíček - Gančev, Russ - Peňáz Z., Musil, Janů - Filippi(85.Baránek) 


V úvodu utkání jsme dělali spoustu chyb, hra byla plná nepřesností a nakopávaných míčů. Domácí dvakrát zahrozili rychlým protiutokem, ale chyběl jim klid v koncovce. 
Zhruba od 20. minuty jsme konečně začali předvádět naši kombinační hru, kdy se nejprve hezky uvolnil Musil, míč mu ale v rozhodující chvíli na nerovném terénu uskočil. Potom se ve 25. minutě po hezké kombinaci na jeden dotek uvolnil Peňáz T., střílel však z úhlu pouze do náruče domácího gólmana. Ve 28. minutě jsme zahrávali rohový kop, na přetažený centr Peňáze Z. si naskočil Filippi, skvěle přihrál hlavou Machatkovi a ten zcela osamocený hlavou nedal domácímu brankáři šanci. V tuto chvíli jsme měli hru plně pod svoji kontrolou a předváděli pohledný kombinační fotbal. Ve 39. minutě vyslal skvělým centrem Gančev do brejku Z. Peňáze, ten se zbavil domácího obránce a výborným centrem před bránu vyzval ke skórování Tomáše Janů, který výborným důrazem na dvakrát zakončil.

Do druhé půle naskočili domácí se snahou s utkáním ještě něco udělat. Hnáni výborným domácím publikem se snažili o kontaktní gól. V 55. minutě se výborným zákrokem blýskl Hajný, který tvrdou střelu vytěsnil na roh. V 60. minutě se výborně uvolnil Janů nahrál Filippimu a ten prostřelil domácího brankáře. Gól však nebyl uznán na popud čárového, velmi mladého rozhodčího, který odpískal domnělý útočný faul od Janů. V 67. minutě fauloval Růžička na hranici vápna domácího útočníka a hosté z přímého kopu snížili. V tu chvíli narostli domácím křídla, zatlačili nás před naši bránu a snažili se o vyrovnání. Postupně jsme se uklidnili a gólovou pojistku přidal krásnou střelou v 81. minutě Musil. V 88. minutě vyrobil obrovskou hrubku Bulíček, který zcela osamocen přihrál nesmyslně přímo domácímu útočníkovi, který šel sám na Hajného, v zakončení však selhal a minul bránu. Po té jsme již zápas v klidu dohráli. 

Komentář trenéra:

Dnes jsme odehráli těžké utkání na menším, nerovném hřišti, proti velmi bojovnému soupeři. I když v průběhu utkání bylo spoustu chyb, jsem rád, že hráči se s tím vyrovnali a utkání jsme dotáhli do vítězného konce. Naším nejlepším hráčem byl dnes Musil. 

V příštím utkání přivítáme v sobotu 5. května od 16.30 doma Budišov. 

 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

FC Chotěboř

Sobota  | 21.7.2018

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.EXTÉRIA s.r.o.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL