FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Béčko vyhrálo derby v Moravci!

V neděli jsme zajížděli na horkou půdu do Moravce. Věděli jsme, že nás čeká velice těžké utkání, což se bezezbytku potvrdilo. 

Moravec - Žďár n. S. B  1:2(0:1) 
Branky: 74.Černý - 31.Růžička, 83.Janů 

Sestava: Svoboda - Sláma B.,Peňáz T.,Machatka,Havlík - Peňáz Z.,Růžička,Musil,Sláma L.(68.Pátek),Janů - Vokoun(88.Baránek) 

Od začátku se hrál fotbal plný nasazení a osobních soubojů. Hra se odehrávala víceméně po šestnáctky bez nějakých větších šancí. Za zmínku tak stojí až 31.minuta, kdy po výborně zahrané standartce od Musila, si na míč naběhl Růžička a skvělým důrazem nás hlavou poslal do vedení - 0:1. Domácí se do obrovské šance dostali ve 35.minutě, ale Svoboda skvělým zákrokem podržel spoluhráče. V poslední minutě první půle jsme zahrávali ideální přímý kop z hranice šestnáctky, Musil však trefil jen domácí zeď. 

Do druhé půli nastoupili domácí s obrovskou touhou utkání otočit ve svůj prospěch. Doslova na nás vlítli a do 60.minuty měli jasně navrch ve hře. Poté jsme se však vrátili do hry a začali hrozit i my. V 65.minutě si na dlouhý křížný centr naběhl Z.Peňáz a těžkou ranou z voleje parádně prostřelil gólmana a míč se od břevna odrazil cca půl metru za brankovou čáru(potvrzeno hráči i diváky kteří seděli u brány). Pomezní rozhodčí však byl daleko od brankové čáry a nádherný gól tak neuznal. Aby nebylo smůly málo, tak v 74.minutě se míč se štěstím několikrát odrazil k domácímu útočníkovi, tomu ještě v poslední chvíli uskočil a smolně trefil vracejícího se Z.Peňáze, od kterého se odrazil před prázdnou bránu, kde už jen dorazil Černý - 1:1.

V té chvíli domácím opět narostla křídla a v v 77.minutě po přímém kopu hlavou trefili tyč naší brány. Potom jsme opět hru vyrovnali a snažili se utkání rozhodnout. To se nám povedlo v 84.minutě, kdy si míč na šestnáctce potáhl Janů a skvělou střelou k tyči prostřelil nejistého domácího gólmana - 1:2. Konec utkání jsme si již pohlídali a odvezli si cenné tři body.

 
Komentář k utkání:

Dnes jsme odehráli strašně těžké utkání, plné osobních soubojů. Musím hráče pochválit za obrovskou bojovnost a touhu dotáhnout utkání do vítězného konce. 

Příští neděli hostíme doma od 15.00 hodin Kouty. 

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

SLOVAN ROSICE

Sobota  | 25.5.2019

10.15

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL