FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Béčko veze tři body z Třebíče!

Zvětšit

Sobotní souboj dvou rezerv FC Žďas a Třebíče se skončil na hřišti Třebíče vítězstvím naší Benfiky 1:2.

HFK Třebíč B – Žďár n. S. B 1:2 (0:2)

Branky: 3.Peňáz Z.(PK), 5.Sláma B. – 58.Bence

Sestava: Sáblík – Peňáz T., Machatka, Růžička, Pátek – Peňáz Z., Janů, Musil(78.Klement), Sláma B. – Potocký, Sláma L.

V sobotu jsme sehráli další mistrovské utkání, tentokrát na půdě soupeře v Třebíči. K utkání jsme odjížděli ve složité situaci, kdy nám z různých důvodů (zranění, přijímací zkoušky atd.), chybělo hned několik hráčů. Do hry tak musel nedoléčený Musil, který má již delší dobu problémy se stehenním svalem. Na lavici náhradníků pak byl pouze dorostenec Klement. Přesto jsme do utkání vstoupili velmi odhodlaně a hned od začátku zatlačili soupeře povedenými kombinacemi. To se vyplatilo hned ve 3. minutě, kdy dostal do pokutového území přihrávku Potocký a v jasné gólové šanci byl faulován. K penaltě se postavil úspěšný exekutor z minulého kola Z.Peňáz a i tentokrát s přehledem proměnil – 0:1. Už o dvě minuty později bylo ještě veseleji, když v 5.minutě po milimetrové přihrávce Potockého, zvýšil nekompromisně B.Sláma – 0:2. I nadále jsme pokračovali ve velkém tlaku a každý náš útok byl pro soupeře velkou hrozbou. Do další obrovské šance se dostal ve 25.minutě Růžička, který nikým neatakován naskočil na centr, ale netrefil odkrytou branku. Soupeř se v první půli dostával na naši polovinu pouze sporadicky a většinou po našich chybách. Jednou z nich byla nepřesná přihrávka od Tomáš Janů, kdy poslal míč přímo na nohu domácího útočníka, který postupoval sám na Sáblíka, ten však jeho střelu skvěle zlikvidoval. Do další šance jsme se dostali ve 32.minutě, ale L.Sláma již neměl čas přesněji zakončit. Ve 40.minutě poslal nádherný centr Machatka, přímo na hlavu Z.Peňáze, jeho gól však nebyl uznán pro ofsajd.

Do druhé půle jsme nastoupili s cílem co nejrychleji přidat třetí gól a zápas tak definitivně rozhodnout. Opak byl ovšem pravdou. Soupeř nás od začátku druhé půle zatlačil na naši polovinu a začal nás přehrávat našimi zbraněmi z první půle – pohybem, přesnými centry a povedenými kombinacemi. Od začátku jsme tak čelili poměrně velkému tlaku, ze kterého jsme se začali postupně po deseti minutách druhé půle dostávat. Paradoxně ve chvíli kdy jsme se opět začali dostávat do hry, jsme po nedorozumění dvojice Růžička, Sáblík, dostali v 58.minutě branku – 1:2. Po té se již hrál vyrovnanější fotbal, i když soupeř měl v některých pasážích mírně navrch. Přesto jsme se několikrát dostali do dobrých šancí, kdy především po našich centrech, měl domácí brankář spoustu práce. Své mužstvo tak několikrát výborně podržel především při šancích L.Slámy, Janů a B.Slámy. V úplném závěru zápasu se ještě po nepřesné přihrávce naší obrany dostal soupeř do velké šance, ale střela domácího útočníka skončila vedle Sáblíkovi branky.

Komentář trenéra:

Dnes jsme sehráli utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme byli jednoznačně lepším mužstvem a naše vedení mohlo a mělo být mnohem vyšší, kdy především šance Růžičky a L.Slámy po gólu přímo volali. V tom druhém jsme naopak tahali za kratší konec a několikrát měli i štěstí. Přesto hráči dnes prokázali obrovskou bojovnost a vůli po vítězství. Těžko dnes vyzdvihnout někoho nad ostatní, přesto bych to chtěl udělat. Naším nejlepším hráčem byl dnes kapitán Machatka, který svými zkušenostmi a výbornou hrou vnáší dlouhodobě klid do našich obranných řad.

V příštím utkání hostíme na velikonoční sobotu tým Želetavy, začátek utkání je v 16.00 hodin.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

SOKOL SLATIŇANY

 Sobota  | 20.7.2019

17.30

Generální partneři

Město Žďár nad Sázavou

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL