Béčko se v prvním kole uvedlo výhrou venku!

K prvnímu mistrovskému utkání nové sezony jsme zajížděli na horkou půdu do Jaroměřic. Soupeř je nováčkem v soutěži, po loňské sezoně sestoupil z krajského přeboru.

Jaroměřice nad Rokytnou – Žďár nad Sázavou B 2:5 (0:2)

Branky: 31.Machatka, 38.Henzl, 53. a 69.Sláma B., 59.Sláma L. – 64.Melán, 86.Palát(pen.)

Sestava: Svoboda – Peňáz Z., Peňáz T.(74.Gančev), Růžička, Pátek – Machatka, Havlík – Vokoun(80.Vokoun), Musil(55.Sláma L.), Sláma B. – Henzl

Utkání které se hrálo ve velikém vedru, jsme začali aktivně a hned v 10. minutě se do velké šance dostal Vokoun, který si naskočil na centrovaný balon a jen těsně minul domácí bránu. Ve 20. minutě si šanci zopakoval jako přes kopírák, bohužel opět těsně minul. V 31.minutě jsme zahrávali rohový kop, přetažený centr vrátil do vápna Růžička, Vokoun hlavou výborně našel zcela osamoceného Machatku, pro kterého už nebyl žádný problém trefit odkrytou branku – 0:1. Hned po rozehrávce šli domácí do rychlého protiútoku a po centru do vápna stoprocentní šanci výborně zneškodnil Svoboda. O sedm minut později si centr B.Slámy výborně zpracoval skvěle hrající Vokoun, posunul balon na Henzla, který si ho výborně pokryl a nedal domácímu golmanovi šanci – 0:2.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem nepolevit v aktivitě a pokud možno přidat další gol. To se nám povedlo hned v 53. minutě, kdy výbornou přihrávku Musila zpracoval B. Sláma a zvýšil na 0:3. V 59. minutě po dlouhé přihrávce Havlíka se uvolnil L.Sláma a opět prostřelil domácího golmana – 0:4. Domácí se i za tohoto stavu nevzdávali a snažili se vstřelit aspoň čestný úspěch. To se jim podařilo v 64.minutě, kdy využili naší nepřesné kombinace a Melán prostřelil Svobodu -1:4. O dvě minuty později jsme opět udělali chybu v rozehrávce a domácí po rychlém protiútoku nastřelili tyč naší branky. V 69. minutě dostal dlouhou přihrávku na hranici ofsajdu B.Sláma a svojí druhou trefou v zápase zvýšil už na 1:5. Poslední slovo v utkání však měli domácí, kteří v 96. minutě proměnili penaltu po falu Růžičky – 2:5.