FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Béčko rozhodlo o vítězství v poslední minutě!

V sobotním utkání jsme hostili na Bouchalkách rezervu Třebíče. Vzhledem k nepříznivému počasí jsme museli utkání odehrát na umělé trávě.

Žďár n. S. B – Třebíč B 3:2 (1:1)

Branky: 37. a 51. Henzl,90.Vokoun – 16. a 73. Hutchinson Kadeem  Roland

Sestava: Sobotka – Peňáz Z., Peňáz T., Růžička, Pátek – Lukáš, Machatka, Musil(70.Sláma L.), Sláma B.(46.Gančev) – Henzl, Vokoun

Hosté přijeli s velmi mladým a fyzicky výborně připraveným mužstvem. Od začátku se hrál poměrně otevřený fotbal. Do první šance se dostal hned v 5.minutě Henzl, ale ve výhodné pozici se rozhodl ještě přihrávat a Vokoun z těžké pozice zakončil mimo bránu. V 7.minutě se hosté dostali dlouhým nákopem za naši obranu a hostující útočník postupoval sám na Sobotku, trefil však pouze tyč naší brány. V 10.minutě se dostal do další šance Henzl, ale hostující gólman byl na místě. V další šanci jsme byli ve 14.minutě,kdy hostujícího brankáře mohl přelobovat znovu Henzl ale vyvezl si míč do strany,golman střelu vyrazil a následná dorážka B.Slámy hlavou šla nad bránu. Bohužel tak platilo nedáš dostaneš. Hosté se rychlou přihrávkou na Rolanda dostali v 16.minutě za naši obranu a černý útočník nezaváhal – 0:1. Obdržený gól nás evidentně zaskočil a od té doby začali mít hosté navrch. Prohrávali jsme většinu osobních soubojů a nedokázali udržet míč na svých kopačkách. Od 30.minuty se však hra začala postupně zase vyrovnávat a ve 37.minutě převzal na naší půli míč Musil, obešel dva protihráče ,skvělou přihrávkou našel Henzla a ten tentokrát nezaváhal a tvrdou střelou o břevno vyrovnal -1:1.

Do druhé půli jsme šli s cílem ještě zvýšit naši aktivitu. To se nám dařilo hned od začátku a v 51.minutě jsme byli odměněni. Po velkém tlaku před hostující bránou se snažili zakončit T.Peňáz a Machatka, gólman  nadvakrát výborně zasáhl, ale na dorážku výborně hrajícího Henzla už nestačil – 2:1. Hosté se však nevzdali a znovu přidali na aktivitě, kterou nás nutil dělat chyby. V 73.minutě se díky našemu nedůrazu na půlce hřiště dostal k míči znovu rychlý Roland a opět nedal Sobotkovi šanci – 2:2. V té době se hrál fotbal nahoru dolů, obě mužstva se snažili rozhodnou zápas ve svůj prospěch. V 89.minutě hostépodnikli další rychlý protiútok a skvělou přihrávku znovu na rychlého Rolanda zastavil na poslední chvíli výborným zákrokem T.Peňáz. V podstatě z následného rychlého protiútoku se v 90.minutě dostal k míči Vokoun a tvrdou střelou z hranice vápna trefil spojnici tyče a břevna. Míč se odrazil vysoko nad bránu a asi všichni kdo byli na hřišti, si v té chvíli mysleli, že spadne za bránu. Balon však padl těsně před bránu a odrazil se, k údivu všech přihlížejících za čáru hostující brány – 3:2. V zápětí po rozehrávce rozhodčí utkání ukončil.

 

Komentář:

Dnes jsme odehráli velice těžké utkání s kvalitním soupeřem, který se mohl opřít a velice rychlého útočníka, který nám dělal velké problémy. Přesto musím mužstvo pochválit za velkou bojovnost a za to, že utkání, kterému by spíše slušela spravedlivá remíza, dokázalo dotáhnout do vítězného konce.

 

K příštímu utkání zajíždíme v neděli na hřiště Želetavy.

<< Zpět

Příští domácí zápas

FC ŽĎAS

SLOVAN ROSICE

Sobota  | 25.5.2019

10.15

Generální partneři

Město Žďár nad SázavouCooper Standard

Ostatní partneři

MŠMT1. ŽĎÁRSKÁ PLYNAŘSKÁ A VODAŘSKÁ a.s.SSPORTŽĎAS a.s.Gremis, s.r.o.ZDAR, a.s.AKAB s.r.o.Zdeněk Mráček - autodopravaKráli.cz webdesign - www.krali.czSPORTIS, příspěvková organizace Města Žďár nad SázavouZvětšit

Mediální partneři

Žďárský deníkTelevize VysočinaČtrnáctideník Hit magazín

Zajímavé odkazy

Oficiální stránky FAČROnline výsledkyŽďárská liga malé kopanéIS FAČRStatistiky MSFL