Béčko jasně porazilo Šebkovice!

V neděli 27. května naše rezerva v domácím prostředí nastřílela Šebkovicím pět branek a vrátila se do čela tabulky. V tabulce druhá Náměšť má však úterní zápas s Jemnickem k dobru.

FC Žďár nad Sázavou B - Šebkovice 5:1(2:1)

Branky: 10. a 46.Filippi, 24.Russ, 78.Musil, 86.Janů
Sestava: Sobotka - Peňáz Z., Růžička, Machatka, Bulíček - Russ, Jun - Baránek(73.Gančev), Musil, Sláma(81.Janů) - Filippi(86.Peňáz T.)

V neděli přivítala Benfika na svém hřišti tým Šebkovic. Utkání jsme začali aktivně, drželi míč na svých kopačkách,kombinovali a čekali na první šanci. Ta přišla v 10.minutě, kdy po nakrátko rozehraném rohu Musila a Z. Peňáze, druhý jmenovaný poslal vynikající centr na zadní tyč a tam skvělým důrazem zakončil hlavou Filippi - 1:0. To nás ještě více nakoplo a začali jsme se dostávat do vyložených šancí,které jsme ale trestuhodně zahazovali. Postupně tak svoje tutovky neproměnili Filippi, Baránek a Russ. Posledně jmenovaný však svoje zaváhání v zápětí odčinil, kdy překrásnou střelou pod břevno nedal hostujícímu brankáři ve 24.minutě žádnou šanci - 2:0. Ve 33.minutě udělal obrovskou chybu domácí gólman Sobotka,který při rozehrávce doslova namazal hostujícímu útočníkovi a ten pohodlně do prázdné branky snížil - 2:1. Konec poločasu jsme odehráli již bez větší šance.

Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním zápas co nejrychleji rozhodnout. To si vzal k srdci Filippi a hned ve 46.minutě po výborné přihrávce Juna, prostřelil tvrdou ranou hostujícího brankáře - 3:1. Po té jsme se možná až moc uspokojili a začali hrát profesorský fotbal, ve kterém byla spousta nepřesností. Hosty jsme pustili do dvou zakončení, jedna nepřesná střela šla vedle brány a jednu tvrdou ránu Sobotka vyrazil nad břevno. V 78.minutě šel sám na brankáře Filippi a ač faulován, dokázal ještě přihrát před bránu, kde důrazný Musil ve skluzu zakončoval - 4:1. Poslední gól přišel v 86.minutě, kdy po nákopu za hostující obranu opět utekl dnes skvěle hrajíci Filippi a křížnou přihrávkou před bránu vybídl ke skórování střídajícího Janů - 5:1.