Áčko stoprocentní, béčko bez bodu - Mladší žáci - FC Žďas Žďár nad Sázavou - oficiální stránky fotbalového klubu

Áčko stoprocentní, béčko bez bodu

V dalším kole krajského přeboru si mladší žáci FC Žďár poradili s Nedvědicí. Naopak béčko ve Velké Bíteši neuspělo.

SK PERNŠTEJN NEDVĚDICE - FC ŽĎÁR N. S. 2:3 (0:2)

V devátém kole krajského přeboru jsme zajížděli v sobotu 14. října do Nedvědice. V prvním poločase jsme byli jasně lepším týmem a hned v 6. minutě se ujali vedení brankou Hlaváče. V dalších minutách jsme domácí tlačili, ale mnoho našich šancí zůstalo nevyužito. Až ve 30. minutě vstřelil klasický gól do šatny Pelikán a do kabin jsme tak odcházeli s dvougólovým vedením.

Do druhého poločasu jsme vstoupili vlažně a houževnatě hrající soupeř nás potrestal během deseti minut dvěma góly a vyrovnal. V dalším průběhu zápasu se projevila naše lepší fyzická připravenost. Soupeř začal odpadat a deset minut před koncem se přeci jen prosadil po samostatném úniku Šikula, který rozhodl, kam poputují všechny tři body.

Hodnocení trenéra: V Nedvědici se hraje vždy velice těžce, což domácí potvrzovali velkou bojovností. My jsme byli zase fotbalovější, což nakonec rozhodlo.
Branky: Hlaváč, Pelikán, Šikula.
Sestava: Vokoun – Tůna, Koutník, Vaněk, Hlaváč, Polívka, Pelikán, Stoček, Šikula, Seknička.

SPARTAK V. BÍTEŠ - FC ŽĎÁR B 7:2 (5:2)

V devátém kole krajské soutěže jsme zavítali v sobotu 14. října za hezkého slunečného počasí do Velké Bíteše. Od začátku zápasu se hrál vyrovnaný zápas s naší větší aktivitou. Byl to ale soupeř, který udeřil jako první po dvou stejných situacích. Po kopnutých rozích se míč vždy odrazil před brankou k domácím a ti pohodlně skórovali do odkryté brány. Naše odpověď byla ale rychlá a Vavřínek o minutu později z dálky propálil brankáře – 2:1. Bohužel netrvalo dlouho a za tři minuty soupeř do otevřené obrany znovu udeřil – 3:1. Znovu jsme za minutu snížili po pěkné akci Holcem – 3:2. Divoká čtvrthodina pokračovala a naše dvě školácké chyby během jedné minuty, kdy jsme soupeři doslova nahráli na dva góly dovršily náš zmar – 5:2. Zbytek poločasu jsme domácí sevřeli na jeho polovině, ale naše střely asi ve třech případech jen těsně minuly tyč domácí branky.

Po změně stran se hrálo převážně na polovině Velké Bíteše, ale náš platonický tlak jen narážel na obranu domácích. Na naší straně narůstali rohové kopy, které ale k brance nevedly. Soupeř čekal již jen na brejky a ve dvou případech je využil. Zápas tak skončil naší pětibrankovou prohrou.

Hodnocení trenéra: Dnes se v poli hrálo naprosto vyrovnané utkání, my jsme měli dokonce mírnou územní převahu. Fotbal se hraje ale na branky a pět branek, co jsme domácím doslova darovali po našich školáckých chybách se jen tak nevidí.
Branky: Vavřínek, Holec.
Sestava: Krčál – Mach, Souček, Suský, Vavřínek, Procházka, Čejka, Holec, Kučera, Prokůpek, Suský.